GPS LOCATORS HELP SENIORS IN NEED

GPS lokátor nebo také tracker je malé zařízení, které vám pomůže najít sledovaný objekt: tím může být třeba drahé sportovní kolo, auto, pes, co se rád toulá nebo dokonce člověk.

GPS tracker tak snadno najde zaběhlého psa. Nebo odhalí, kudy vám uteče z rozlehlé oplocené zahrady. Díky GPS lokátorům pro děti zase máte o starost méně: tracker za vás sleduje, zda váš potomek ze školy nebo z kroužku zamíří rovnou domů. Lokátor také odhalí, zda se dítě vyhnulo třeba nebezpečné komunikaci. A toto malé zařízení také pomůže, když máte starost o nějakého seniora.

Propadli jste panice? GPS lokátor vás pomůže najít

Podobných případů najdete v médiích celou řadu: senior sešel z cesty v lese a marně hledal cestu ven. Starší paní zabloudila na rozlehlém sídlišti nebo nešťastně upadla v domácnosti a nedokázala se dovolat pomoci. S vyšším věkem či v důsledku nemoci prostě někteří z nás snáze ztrácejí orientaci nebo se dostávají do situací, ve kterých si nevědí rady. V takovém případě se k problémům se zhoršenou motorikou přidá i celková dezorientace, ztráta schopnosti zdravého úsudku a panika. 

Představte si v podobné situaci sami sebe. S tím, že navíc s vyšším věkem se schopnost odolávat stresu určitě nezlepšuje. Byli byste vždy schopni popsat svou přibližnou polohu? Pokud pečujete o své staré rodiče nebo prarodiče, či se sami dostáváte do věku, kdy nejste schopni 100% podobné situace zvládnout, GPS tracker nebo lokátor vám usnadní spojení s vašimi blízkými.

GPS lokátory: malé, ale spolehlivé

Tyto malé a lehké přístroje využívají signály GSM sítí nebo GPS satelitů. Pomocí těchto signálů určí svou přesnou polohu. A protože se vlezou do kapsy, tak určí i polohu vaši. Zjištěné informace včetně přesných souřadnic vám potom v SMS pošlou na zvolené telefonní číslo. Nebo pomocí GPRS do počítače.

V případě, že zavoláte na SIM kartu lokátoru, dostanete během okamžiku SMS s informací, kde se GPS lokátor právě nachází, a odkaz na Google mapy. Pokud si zvolíte časový interval, GPS tracker vám pravidelně posílá informace o své poloze. Na počítači si pak můžete zpětně zvolit časové rozmezí. A zobrazit si tak pohyb osoby, kterou lokátor sleduje a chrání.

Udělal Vám článek radost? Šiřte jej dále do světa!