Jak vybrat kameru do auta

Všem milovníků rychlosti pomůže získat atraktivní videa z jízdy. V případě nějaké incidentu, třeba když do vašeho auta někdo nacouvá, poskytne spolehlivé důkazy o vaší nevině. Kamera do auta spolehlivě zaznamenává dění ve svém okolí. Ne nadarmo se jí také někdy říká černá skříňka. Kamery poskytují spoustu výhod. Chcete i vy využít moderní technologie ve svůj prospěch? Pomůžeme vám s výběrem.

1. Jen díky přehlednému menu ovládnete 100 % funkcí

Možnosti, které na novém přístroji nedokážete zpustit nebo dokonce nenajdete, vám nejsou k ničemu. U auto-kamery proto chtějte model, kde vám přehledné a graficky jednoduché menu zpřístupní všechny funkce. Chytrá navigace mezi funkcemi zajistí i jednoduché ovládání. Dobře konstruovaná kamera do auta vás nezaskočí množstvím tlačítek, u kterých nebudete rozumět jejich funkci. Spoustu jich navíc aktivuje sama.

2. Soustřeďte se na řízení, automatizace pracuje za vás

Nerozptylujte se na začátku jízdy tím, zda kamera do auta běží. Kamera se umí sama zapnout/vypnout podle zapalování. Autodetekce se zpustí s pohybem v zorném poli kamery. Mnoho starostí vás zbaví i funkce G-sensor a monitoring parkování – při otřesu auta (naráz, prudké strhnutí volantu nebo brždění) se kamera automaticky zapne a pořídí krátký záznam chráněný proti přepisu. Pak se kamera sama vypne, aby šetřila svou kapacitu.

3. Velká kapacita, málo starostí 

Nikoho by nebavilo mít kameru mimo provoz. Ať už z důvodu vybité baterie nebo plné kapacity paměťového disku. Kameře do auta tedy dodáváte proud pomocí nabíječky či USB kabelu přímo ve svém voze. Třeba u kamery Helmer carcam dual HD 2017 vám paměťová karta micro SD poskytne prostor pro 32 GB záznamu (cca 10 hodin). Po zaplnění paměťové karty se navíc automaticky přepisují nejstarší záznamy těmi nejnovějšími, takže se nestane, že byste z poslední jízdy neměli záznam o vysoké kvalitě.

4. Optika zajistí senzační obraz

Chcete atraktivní záběry z jízdy, kdy překonáváte ve vysokých horách umístěné průsmyky nebo jedete otevřenou krajinou po mořském pobřeží? Pak na to potřebujete špičkovou techniku. Úhel záběru 120◦, přesná optika a vestavěný mikrofon jsou zárukou kvality záznamu v HD kvalitě. S ní dostanete nahrávku vynikajících parametrů. S ostrým prokreslením detailů, věrnými kontrasty a přirozenými barvami. Vše v rozlišení 720p, 1080P. A co když chcete fotky?

5. Vestavěný fotoaparát rychle nafotí nehodu

V případě nutnosti pořízení fotodokumentace rozbitého světla nebo poškrábané karoserie máte s dobrou kamerou do auta i fotoaparát. S ním pořídíte nejen důkazy pro vyřízení pojistné události, ale i památeční fotografie, když zastavíte na odpočívadle s atraktivním výhledem. 

 

Udělal Vám článek radost? Šiřte jej dále do světa!