Jak nainstalovat kameru do auta

I díky moderním technologiím a elektronickým asistentům počet nehod klesá. Zároveň se ale zvyšuje agresivita řidičů. Jistě i vy máte zkušenost s tím, že provoz na silnici někdo ohrožoval předjížděním v nepřehledných úsecích a trestal vás „vybržďováním“. Zatímco dřív byly kamery do auta ve vybavení milovníků jízdy, kteří si z ní pořizovali záznam pro svou potěchu, dnes jsou vybavením i vozidel mnoha svátečních řidičů. Pomohou jim totiž v případě nehody snadno dokázat, kdo pravidla porušil.

Rozhodli jste se i vy si kameru do auta pořídit? Nejsnadnější by bylo, kdyby ji tam montovali přímo výrobci. Ale ani vy se nemusíte bát, že byste ji nedokázali přidat i bez asistence servisního pracovníka.

Chci auto-kameru. Ale je to vůbec legální?

Je, ale ne všude. U nás můžete za jasně daných podmínek kameru na auto umístit. Záznamové zařízení však už není legální v sousedním Rakousku. A v Německu se dokonce situace liší v každé jeho spolkové zemi. U nás je umístění kamery dáno vyhláškou a použití záznamu jako důkazu rozhodne až soud.

Vyhláška mluví jasně: kamera by neměla být v zorném poli řidiče. Proto patří na palubní desku nebo na zpětné zrcátko. Při umístění pamatujte na to, abyste snímali vše potřebné. Tedy pruh s protijedoucími auty. A zároveň okraj silnice, kde se mohou pohybovat chodci. Kameru připevníte podle typu pomocí přísavky na desku nebo k zrcátku na přední sklo. Zapnete a můžete začít nahrávat. Jak je to ale s přívodem proudu?

Nechcete se dívat na změť kabelů? Skryjte je

Auto-kamery mají často malou výdrž. Je to jednak snaha výrobců uchovat malé rozměry a hmotnost. A také z důvodu bezpečnosti. Články o velkém objemu by v létě v rozpáleném autě expandovaly a kameru poškodily. Přívod proudu se proto řeší nabíječkou nebo napojením na zdroj přes USB. Kabel je dostatečně dlouhý, aby dosáhl až k zapalovači. Ne každému ale vyhovuje, aby mu kabel překážel v řízení. Nechcete „hyzdit“ interiér drahého auta. Kabel snadno pomocí přísavných držáků připevněte ke kraji polstrování a pod těsnění oken.

Udělal Vám článek radost? Šiřte jej dále do světa!